Blog

Pērciet, pērciet, pērciet… bet kāpēc?

Auto apdrošināšana

Laikā, kad viss mums ir tik ļoti komerciāls, visapkārt skan vārdi „pērciet”, „izdevīgi”, „akcija” un tā tālāk. Un tad nu bieži vien pērkam lietas, ko mums patiesībā nemaz nevajag, tikai tāpēc, ka tas taču lēti vai izdevīgi, ja jau piedāvāt – tātad vajag un tā tālāk. Vienmēr esmu atturējies no šiem saukļiem un ietekmes. Savulaik lasīju – reklāmas ietekmē mūs pirkt vienu vai otru produktu, pat tad, ja to īsti neapzināmies. Ilgāku laiku skatoties vienu un to pašu reklāmu, veikalā ieejot, jau automātiski stiepjam roku pēc reklamētās preces. Nē, es tāds neesmu! Vismaz tā domāju, līdz brīdim, kad, stāvot pie kafijas plaukta, roka pati vilka uz kafiju, ko simt reizes esmu redzējis vides reklāmā, braucot pa pilsētu. Sapratu, nopirku citu. Tā arī nezinu – vai tā kafija, ko reklamē ir tik laba!

Tālmācība un universitātes

Tālmācība un universitātes Nevienu vairs neizbrīna dažādas elektroniskas apmācību formas. Internetā iespējams atrast ļoti daudzu lekciju kursu pilnus videoierakstus, kas tapuši vadošajās pasaules universitātēs. Piemēram, ļoti populāri ir Stenforda univer­sitātes lekciju kursu videoieraksti (itunes.stanford.edu), kas pieejami bez maksas, kā ari komercprodukti – augstskolas līmeņa akadēmiski un populārām tēmām veltīti audio un video formātā veidoti lekciju kursi, kurus piedāvā kompānija The Great Courses (www.thegreatcourses.com). Ir tādi mācību materiāli, kas veido­ti speciāli apguvei tiešsaistē. Visai iecienīti, gan vairāk skolēnu, nevis augstskolu studentu vidū, ir Kāna akadēmijas (www.khanacademy.org) materiāli.

Ko nepieciešams zināt pirms pirkt riepas auto?

auto riepas šķērsgriezums

Auto skaits pilsētās kļūst arvien lielāks – ģimenē ir vismaz viens auto, ja ne divi. Pārvietošanās no punkta A uz punktu B ir daudz vienkāršāka un ērtāka, ja tas tiek darīts ar savu auto, nevis meklēti dažādi sabiedriskie transporti, jo īpaši, ja jāizmanto vairāk nekā viens transports – tas prasa gan daudz vairāk laika, gan pielāgošanos kursēšanas grafikam. Savukārt tad, ja izmantojam savu auto, nokļūšana kur nepieciešams ir daudz vienkāršāka – laiku izvēlamies paši. Tomēr arī auto ir lieta, kurā jāiegulda, kas prasa savus līdzekļus un darbības, lai to uzturētu labā un drošā braukšanas kārtībā.