Atklātā vai slēgtā tipa virtuve. Kuru izvēlēties?

 

mēbeles virtuvei interneta veikalāMūsdienās aizvien populārāki kļūs studio tipa dzīvokļi, kas  parasti ir izmērā nelieli, funkcionāli aprīkoti un piemēroti dinamiskam dzīves ritmam.

Arī klasiskā iekārtojuma dzīvokļa īpašnieki nereti izvēlas optimizēt platību un apvienot virtuves zonu ar viesistabu vai ēdamistabu. Protams, ja dzīvokļa platība atļauj, saimnieki var brīvi izvēlēties – iekārtot atklātā tipa virtuvi vai tomēr norobežot to no pārējām telpām.

Kādas tad ir šo virtuves veidu priekšrocības un kas jāņem vērā, iekārtojot katru no tām, par to – raksta turpinājumā.

slegta tipa virtuve

  • Izvēloties iekārtot virtuvi, kas apvienota ar viesistabu, virtuves mēbeles ieteicams iegādāties komplektā un pēc iespējas jāsaskaņo tās ar otru telpas zonu. Iekārtojot virtuvi atsevišķi, mēbeļu izvēlē var izpausties daudz brīvāk, jo nav jādomā par to saskaņošanu ar viesistabas interjeru.
  • Slēgtā tipa virtuvē būs daudz vieglāk neitralizēt smaržas un tvaiku, kas radies gatavošanas rezultātā, turklāt – bez tvaika nosūcēja ierīkošanas virs plīts var arī iztikt, vēdināšanai izmantojot logu. Atklātā tipa virtuvē bez tvaika nosūcēja neiztikt, jo smaržas un garaiņi, kas radīsies gatavošanas rezultātā, daudz brīvāk un ātrāk izplatīsies pa visu telpu.
  • Atklātā tipa virtuvē būs grūtāk noslēpt no acīm liekos priekšmetus, tāpēc priekšroka jādod virtuves skapīšiem un plauktiem ar durvīm. Slēgtā tipa virtuvē plauktu izvēlē varēsiet izpausties daudz brīvāk, jo traukus un virtuves piederumus būs iespējams izvietot gan uz āķīšiem, gan plauktos un nebūs jādomā par to saskaņošanu ar otru telpas zonu.
  • Ja virtuvē plānots izvietot veļas mašīnu, tad, protams, labāk izvēlēties iekārtot slēgta tipa virtuvi, kas labāk izolēs skaņas, kas var būt traucējošas. Arī gadījumos, kad strādājat no mājām un viesistabā plānots iekārtot darba zonu, no traucējošām skaņām būs labāk izvairīties iekārtojot virtuvi atsevišķi. Šādā veidā būs vieglāk plānot saimnieciskos procesus un sadzīves tehniku varēsiet darbināt netraucējot darbam. Tāpat slēgtā tipa virtuve būs vairāk piemērota ģimenēm, kur aug bērni, jo viesistabu vai ēdamistabu varēs izmantot arī mācībām un liekas skaņas netraucēs bērniem koncentrēties.

virtuves tehnika

  • Izvēloties iekārtot atklātā tipa virtuvi savā mājoklī, īpaši jāpiedomā par virsmu un mēbeļu materiāliem. Tiem jābūt ne tikai saskanīgiem, bet arī viegli kopjamiem. Piemēram, ja atklātā tipa virtuve būs apvienota ar viesistabas zonu, arī viesistabas mēbeles un virsmas būs daudz biežāk kopjamas, jo, gatavošanas procesā būs grūtāk izvairīties no tvaika un garaiņiem. Tāpēc, pirms mēbeļu iegādes noteikti vajadzētu pārliecināties, ka to materiāls atbildīs Jūsu prasībām. Mēbeles virtuvei interneta veikalā 220.lv būs viegli piemeklēt jebkura tipa virtuvei, izmantojot ērtus meklēšanas rīkus un izvēloties mēbeles, kas darinātas no īpaši viegli kopjamiem un dabiskiem materiāliem. Mēbeles 220.lv noliktavās būs pieejamas gan saskaņotos komplektos, gan atsevišķi, tāpēc ko tieši sev piemērotu šeit atradīs jebkurš interesents.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *