Kā iekārtot drošu vidi Jūsu bērna guļamistabā

bērnu gultasTāpat kā Jūsu mazulīša guļamistabai, arī Jūsu mazulīša gultiņai un šūpulītim jābūt īpaši drošam. Tiklīdz Jūsu mazulītis būs gatavs pirmajām kustībām, guļamistaba un gultiņa kļūs par pirmo izpētes vietu, kur bērniņš rosīsies, dažkārt arī bez Jūsu uzraudzības.

Lai nodrošinātu drošību Jūsu mazulīša guļamistabā, ņemiet vērā, ka telpai jābūt kārtīgai, bez dažādiem šķēršļiem un apdraudējumiem.

Pārbaudiet visu mēbeļu drošību Jūsu bērna istabā

Pārbaudiet, vai visas mēbeles atbilst jaunākajiem drošības standartiem un ir piemērotas Jūsu bērna vecumam. Šo it īpaši der atcerēties, ja izmantosiet iepriekš lietotas vai dāvinātas mēbeles.

Antīki šūpulīši var izskatīties ļoti pievilcīgi, tomēr atstatums starp šādu šūpulīšu redelītēm var neatbilst mūsdienu standartam, kas ir 45-60 mm, turklāt apdarē var būt izmantoti nepiemēroti materiāli. Jauna ražojuma mēbelēm ir augstāks uzticamības līmenis un kvalitātes marķējums.

Ņemiet vērā, ka visiem audumiem (gultas veļai, aizkariem, pārklājiem) Jūsu mazulīša istabā jābūt ar antipirēnu komponentu.

Bērnu gultiņas vai šūpulīša drošības pasākumi

 1. Redelītēm jābūt ne vairāk kā 45-60mm atstatumā vienai no otras.
 2. Matracītim jābūt stingram, lai tas ‘’neiekristos’’ zem mazulīša svara. Tam vajadzētu cieši piekļauties gultiņas vai šūpuļa malām, neveidojot spraugas.
 3. Augstumam līdz gultiņas malai no matrača zemākās pozīcijas vajadzētu būt vismaz 600mm. Matrača augstumu varat pielāgot zīdaiņa vecumam.
 4. Neizvēlieties bērnu gultas ar nolaižamām sliedēm, tās nav drošas.
 5. Gultiņas galvgaļa un kājgaļa dēļiem vajadzētu būt cietiem, bez dekoratīviem izgriezumiem.
 6. Lai gan gultiņu apmales var pasargāt bērnu no potenciāliem sasitumiem, pastāv risks, ka bērniņš var tajās iesprūst vai pat nosmakt, turklāt, bērnam pieaugot, šīs apmales viņš var izmantot, lai izkļūtu no gultas.
 7. Neturiet gultā lielās mīkstās rotaļlietas, jo bērns var uz tām pakāpties, lai izkļūtu no gultas.
 8. Nenovietojiet gultiņu pie loga, kur tā pakļauta tiešiem saules stariem un caurvējam. Tas var būtiski ietekmēt mazuļa veselību.
 9. Zīdaiņu gultiņās nekad nelietojiet vatētas segas, spilvenus, lielas mīkstās rotaļlietas, jo pastāv risks, ka mazulis var zem tām pakļūt un nosmakt.
 10.  Nenovietojiet gultiņu pie radiatoriem, jo tā var pārāk uzkarst.
 11. Zīdaiņiem, lai tos norobežotu, nav nepieciešams papildu atbalsts, piemēram, no sarullētām segām. Tas var apdraudēt mazuļa drošību.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *