Kā izvēlēties trenažieri mājām?

hantele treniņiem

Lai izvēlētos tādu trenažieri mājās, kas spētu sniegt vēlamo rezultātu, nepieciešams padomāt, pirms tā iegādes un ņemt vērā vairākus nopietnus faktorus.

Pirmkārt – izvēloties trenažieri mājām vispirms padomājam par to, kādam mērķim to grasāmies iegādāties. Veselības uzlabošanai, svara zaudēšanai, formas uzturēšanai, sportiskāka dzīvesveida piekopšanai vai vienkārši kā elementu mājoklī, kad retu reizi, uznākot iedvesmai, to izmantot (jā, arī tādam mērķim var iegādāties trenažieri – apziņa, ka tuvumā ir iespēja sev tīkamā laikā nodarboties ar kādu sev tīkamu fizisku aktivitāti).

Otrkārt – lai kādam mērķim arī trenažieri neizvēlamies, jāsaprot – kur to novietosim savā mājoklī. Lai atrastu labāku trenažieri savam mājoklim, jāsaprot, cik daudz vietas telpā tas aizņems un cik daudz vietas varam un grasāmies atvēlēt šādai ierīcei.

Treškārt – saprotot mērķi un iespējamo telpu, kādu atvēlēsim trenažierim, varam izvēlēties vienu no diviem trenažieru tipiem – kardio trenažieri, kas paaugstinās izturību, vai spēka trenažieri, kas attīstīs spēku un muskuļus. Pie kardio trenažieriem var pieskaitīt skrejceliņus, velotrenažieri, steperi un eliptiskos trenažierus. Savukārt spēka trenažieris būs tāds, kur slodzei vairāk tiek izmantots paša svars un iebūvētie kompleksi.

Ceturtkārt – un turklāt, ļoti svarīgi – ne visi trenažieri būs piemēroti visa auguma un svara cilvēkiem, tāpēc iegādājoties trenažieri noteikti pievēršam uzmanība tam, vai izvēlētais aparāts būs atbilstošs Jūsu augumam un svaram. Ne mazāk svarīgi – izvēlēties trenažieri, kas būs atbilstošs plānotajai noslodzei.

Piektkārt – pievēršam uzmanību tam no kāda materiāla, cik kvalitatīvs un kāda materiāla būs trenažieris, ko izvēlēsities. Ierīces rāmim jābūt izturīgam un stabilam, lai izturētu slodzi, svaru un kustību, kā tas arī paredzēts. Kā vienu no rādītājiem šādā situācijā, ja neesat speciālists, var izmantot ražotāja rekomendētos norādījumus par maksimālo svaru, materiālu, izmēru un tā tālāk. Tāpat – praktiski ir zināt un izvēlēties trenažieri ar vai nu magnētisko pretestības sistēmu vai jostas (mehānisko). Magnētiskās pretestības trenažieri būs daudz ilgtspējīgāki un izturīgāki, kā mehāniskie, ko izmanto vairs tikai pašos lētākajos trenažieros.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *