Kā palīdzēt pirmklasniekam iejusties skolā?

somas, preces skolaiVissatraucošākie dzīvē ir mirkļi, kad notiek kaut kas pirmo reizi un Tev nav sapratne par to, ko no tā gaidīt. Tādas izjūtas ir arī bērniem, uzsākot skolas gaitas. Jaunas telpas, jauni draugi, jauna audzinātāja, jauns dienas grafiks un atbildības sajūta.

Kā vecāki var palīdzēt vieglāk bērnam iejusties skolā un atvieglot bērna ikdienu?

Ekskursija uz jauno mācību vietu

Pēdējos gados skolas sāk piedāvāt šādu iespēju, vasarā kopā ar bērniem aiziet uz mācību iestādēm, izstaigāt telpas, iepazīties ar audzinātājām, vadību un noskaidrot sev interesējošos jautājumus.

Noteikti izmanto šo iespēju, izrādi bērnam skolas telpas, parādi kā izskatīsies klases, kurās viņš mācīsies, kur ir labierīcības, kāda izskatās sporta zāle. Svarīgi, lai bērns zina kur atrodas direktores un mācību daļas kabinets, kā arī medmāsas kabinets, kur griezties sarežģītās situācijās, vai arī lai sazinātos ar mājām telefoniski.

Ja iespējams, iepazīties ar klases audzinātāju jau pirms skola oficiāli sākusies, noteikti izmanto to, bērns jutīsies drošāk, jau redzējis audzinātāju. Bērni pārsvarā uztraucas par skolas sākšanos, tikai tāpēc, ka nezina ko sagaidīt. Ja būsiet bijuši skolā, tad uztraukums mazināsies.

Skolas lietu iegāde

Bērniem patīk iegādāties jaunas lietas, īpaši, ja viņi paši tās var izvēlēties. Kad uzziniet sarakstu, kas nepieciešams skolai, tad dodieties uz veikalu, skolas somas (pirkt internetā), citas preces skolai iegādāties kopā. Ļauj bērnam pašam izvēlēties dizainu kladēm, somai, penālim. Tas bērnu iepriecinās un liks daudz priecīgāk uztvert skolas sākšanos.

Mantu marķēšana

Bērni mēdz būt aizmāršīgi un pazaudēt mantas. Īpaši tas varētu būt pirmajā klasē, jo bērnu dārza grupiņā audzinātājas vienmēr ir parūpējušās, lai bērniem nepazustu mantas un tās nogādājušas bērna skapītī, taču skolā tā vairāk nebūs. Jārunā ar bērnu par to, ka turpmāk viņam pašam ir jābūt atbildīgam par savām mantām. Ejot pirmajā klasē, Tu kā vecāks vari ļoti atvieglot bērna dzīvi, ja viņa drēbes un mantas marķēsi – uzlīmējot uz tām uzlīmi ar bērna vārdu, vai uzrakstot ar speciālo marķieri.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *