Kā strādāt gudrāk, nevis vairāk?

2019-11-18 14:45:20
Kā strādāt gudrāk, nevis vairāk?

Neatkarīgi no jomas, kurā strādā, vari saskarties ar domu, ka dienā ir par maz stundu, lai paveiktu visu, kas nepieciešams.

Bet kāds ir risinājums? Strādāt vairāk? Nē, tas nav vajadzīgs. Labākā stratēģija ir koncentrēties uz to, kas patiešām ir svarīgs, tādā veidā palielinot savu produktivitāti. Turpinājumā vēlos Jums sniegt dažus padomus, kā strādāt gudrāk, nevis vairāk.

Koncentrējies uz svarīgāko

Iespējams, uzsākot darbu pie kāda apjomīga projekta, Tu sastādi darāmo darbu sarakstu. Un pēc tam uztraucies, ka viss neizdodas tik lieliski, kā cerēts. Šeit noderīgi garo darbu sarakstu sadalīt vairākās daļās. Nosaki prioritātes un ķeries pie darba, koncentrējoties tikai uz vienu vai diviem pašiem svarīgākajiem uzdevumiem. Kad tie paveikti, pievērsies nākamajiem darbiem.

Veido labu komunikāciju

Neatkarīgi no tā - strādā uzņēmumā vai esi pašnodarbināta persona, Tev noteikti jāstrādā ar cilvēkiem. Tādēļ ir vērts pilnveidot savas saskarsmes un sadarbības prasmes. Vari sākt, uzlabojot, piemēram, aktīvās klausīšanās prasmes.

Izveido rutīnu un īsteno to

Mēs esam ieradumu veidotāji, gluži tāpat kā mūsu smadzenes. Ieviešot rutīnu, mēs ar uzdevumiem tiekam galā ātrāk un veiksmīgāk, jo mums nav tik daudz jādomā par to, kā tieši to darīsim, nav arī vajadzīga tik liela iepriekšēja sagatavošanās. Veicot kaut ko ieraduma vadīti spējam to veikt dabīgi un bez aizķeršanās.

Nedari vairākas lietas vienlaikus

Lai arī varētu šķist pretēji, patiesībā cilvēks nevar efektīvi paveikt vairākas lietas vienlaicīgi. Patiesībā mēs tikai maldinām paši sevi. Mēs nevis ar visu tiekam galā, bet veikli pārslēdzam uzmanību no viena darāmā uz citu. Nākamreiz, kad vēlies paveikt daudzus uzdevumus vienlaicīgi, apstājies. Ievelc elpu un tad izvēlies vienu uzdevumu, kuru veiksi.

Mazini stresu

Stress var izraisīt fiziskas un emocionālas problēmas, tādēļ nav brīnums, ka tās ietekmē arī darbu un tā rezultātus. Ir vairākas efektīvas metodes stresa samazināšanai, piemēram, sportiskās aktivitātes, lasīšana, mūzikas klausīšanās, meditācija. Vēl viena efektīva stresa pārvarēšanas stratēģija ir jau iepriekš palielināt kontroli pār situāciju - piemēram, jau iepriekšējā vakarā sagatavoties nākamajai dienai un situācijām, ar ko būs jātiek galā.

Dari vairāk to, kas Tev patīk

Ne visi ir tik priviliģēti, lai strādātu darbu, kas ļoti patīk. Un, pat tad, ja strādā savu sapņu darbu, tik un tā būs kādi uzdevumi, kas tik ļoti nepatiks. Abos gadījumos vairāk koncentrējies uz to, ko Tev patīk darīt. Prasmes strādāt gudri noderīgas ne tikai darbā, bet arī citās dzīves jomās, piemēram, mācībās. Šobrīd populāra ir tālmācība, kas ļauj mācīties sev ērtā tempā un laikā. Patstāvīgi plānojot savu laiku un mācību procesu, prasme mācīties gudri un efektīvi, ir  īpaši svarīga.