Mašīnas apdrošināšana.

Honda automašīna

Viens no jautājumiem, kurš skar ikvienu autovadītāju – apdrošināšanas iespējas un kādos gadījumos tā varētu būt noderīga. Noteikti ikviena no mums, pat tie, kuriem nav automašīnas, ir dzirdējuši vārdus „OCTA” un „KASKO”. Mēģināsim tikt skaidrībā un saprast ar ko šīs divas polises atšķiras.

OCTA – obligāta apdrošināšanas polise

OCTA ir ir sauszemes transportlīdzekļu īpašnieku civiltiesiskās atbildības obligātā apdrošināšana. Eiropas Savienības likumdošana nosaka, ka OCTA polise ir nepieciešama ikvienam mehāniskajam transportlīdzeklim, kas piedalās ceļu satiksmē. Un tādad – kam ir domāta OCTA apdrošināšana? Ja, piemēram, transportlīdzekļa vadītāja vainas dēļ ir noticis ceļu satiksmes negadījums ir bojāts cita cilvēka īpašums vai arī veselība, zaudējumus, kas radušies šajā negadījumā sedz nevis vainīgais auto īpašnieks, bet gan apdrošināšanas kompānija. Tās cenu nosaka personas negadījumu vēsture, automašīnas marka, dzīvesvieta, kā arī vecums. Ja cilvēks vada savu transportlīdzekli bez OCTA polises, tas ir rupjšs likuma pārkāpums, pēc kura var tikt sastādīts protokols. Par braukšanu bez OCTA polises fiziskās personas saņem sodu no 85 līdz 120 EUR, savukārt juridiskās personas no 300 līdz 450 EUR. Tiek piešķirti arī 2 soda punkti.

 KASKO – nav obligāta, bet ir noderīga

Atšķirībā no OCTA, KASKO nav obligāta apdrošināšanas polise. Tomēr to parasti iegādājas, jo tā sedz zaudējumus, kas ir radušies ceļu satiksmes negadījumos neatkarīgi no vainīgā. Ja OCTA segs tikai zaudējumus, kas radušies cietušā transportlīdzeklim Tavas vainas dēļ, tad KASKO segs arī Tavus zaudējumus. KASKO apdrošina vieglās un kravas mašīnas, traktortehniku, motociklus, autobusus, visu veidu piekabes. Tomēr, ja Jums ir KASKO polise, tad tik un tā būs nepieciešama OCTA polise. KASKO atlīdzinās zaudējumus tādos gadījumos, ja tie būs satiksmes negadījumi, dabas stihiju postījumi, trešās personas ļaunprātīga rīcība, piemēram, automašīnas zādzība. Vienmēr atceries, ka Tava un automašīnas drošība nav atkarīga tikai no Tevis, jo var gadīties arī zādzības iespēja, kā arī citi negadījumu, tieši šī iemesla dēļ KASKO polise ir ļoti noderīga ikvienam transportlīdzekļa vadītājam!

OCTA, KASKO polišu piedāvājums ir ļoti plašs. Noteikti atceries iepazīties ar polises līguma nosacījumiem, kā arī palasi atsauksmes. Noteikti atceries, ka OCTA polisi jebkurā laikā vari iegādāties internetā, kas nozīmē, ka to varēsi darīt no jebkuras vietas un jebkurā diennakts laikā!

Noteikti neatliec polises iegādi uz vēlāku laiku, jo, ja brauksi bez OCTA polises, tad rēķinies, ka Tev tiks piešķirti 2 soda punkti, kā arī būs jāmaksā sods. Savukārt KASKO vari iegādāties jebkurā laikā, tomēr arī šī polise būs lielisks sabiedrotais ikdienas gaitās. Iespējams, tagad Tu to vēl nespēj novērtēt, bet, ja nāksies gadīties kādā ceļu satiksmes negadījumā un Tev nebūs apdrošināšanas polises, tas var iznākt diezgan dārgs pasākums.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *