Termoveļa - Lai arī ziemā ir silti!

2016-11-18 10:08:38
Termoveļa - Lai arī ziemā ir silti!

Ziemas periodā, kad sals un vējš aiz loga, ir jāmāk saģērbties silti, lai nesaltu. Dabīgie materiāli kā kokvilna un vilna ir uzticami un spēj sasildīt un neļauj salt pat ļoti aukstā laikā. Ja plānots doties kādā mierīgā pastaigā un izbaudīt sniegoto dabu, tad ar siltu vilna džemperi būtu pietiekoši. Tomēr, ja plānots doties kādā fiziskā aktivitātē, piemēram, slēpot, tad biezais vilnas džemperis var izrādīties nepiemērots. Fiziskas slodzes laikā ķermenis svīsts un dabīgie materiāli kā vilna un kokvilna labi uzsūc mitrumu, bet to neaizvada no ķermeņa. Rezultātā esi sasvīdis un slapjš, kas noteikti nebūs patīkami, ja nāksies kādu mirkli stāvēt miera stājā. Šādā gadījumā var kļūt auksti un būs vēlme pārģērbties vai sasildīties.

Lai ziemas aktivitāšu baudīšana būtu pēc iespējas ērtāka,, jāizvēlas termoveļa. Ja liekas, ka termoveļu velk tikai sportisti, tad tas ir maldinoši. Jebkurš var izmantot termoveļas sniegto komfortu un to vilkt arī ja dotas slēpot vai kādā citā ziemas aktivitātē - atsevišķi izstrādāta gan termoveļa sievietēm, gan termoveļa vīriešiem. Termoveļas galvenā īpašība ir tās, ka tā ir divos slāņos. Slānis, kurš ir saskarē ar ādu, ir gatavots no polipropilēna, kurš novada mitrumu no ķermeņa. Slodzes laikā, kad ķermenis svīst, šis materiāls neuzsūc mitrumu, bet to aizvada un apģērbs paliek sauss. Polipropilēns gandrīz vispār neuzsūc mitrumu un ātri žūst. Otrs slānis ir gatavots no kokvilnas, vilnas vai poliestera. Šis slānis palīdz noturēt ķermeņa siltumu un neļauj tam atdzist. Daudzi termoveļas ražotāji izmanto arī antibakteriālus materiālus, kuri neļauj savairoties sēnītēm un citām baktērijām un novērš sviedru smaku. Termoveļas auduma sastāvs var būt ļoti dažāds un tas ir atkarīgs no ražotāja. Var būt vilna kopā ar poliesteru, merino vilna kopā ar polipropilēnu, poliesters kopā ar viskozi, bet lai arī kāds būtu sastāvs termoveļai ir jāpilda savs uzdevums.

Pērkot termoveļu noteikti to ir jāuzmēra un jājūtas ērti to uzvelkot. Termoveļa ir kā otra āda un to viegli var vilkt zem jebkura apģērba un to nevarēs pamanīt. Mērīšanas laikā vajag izgrozīties un izstaipīties, kā arī cilāt rokas. Svarīgi, ka termoveļa nevar spiest, berzt vai just vīles. Tā nevar būt par mazu un arī daudz par lielu. Nevajadzētu uzticēties uz iepakojuma rakstītajiem izmēriem, jo uzvelkot var būt pavisam citas sajūtas. Termoveļas struktūra ir ļoti īpaša tādēļ, ka pret to ir jāuzturas saudzīgi. Ieteicams mazgāt ar rokām vai saudzīgajā veļasmašīnas režīmā. Termoveļu noteikti nevar gludināt vai arī nodot ķīmiskajā tīrītavā.

Termoveļas komplekta iegāde, kas sastāv no biksēm un krekla var maksāt apmēram 30 eiro par abiem kopā. Bet labi pazīstamas firmas, kuras savās laboratorijās veic eksperimentus un izstrādā jaunas tehnoloģijas termoveļas pilnveidošanai, jārēķinās, ka viens apģērba gabals maksātu apmēram 30 eiro. Noteikti nevajadzētu taupīt uz termoveļas iegādi, jo jau iepriekšējā prakse rāda, ka pērkot lētās Ķīnas ražotās termoveļas, tās nepilda savus uzdevumus un nav kvalitatīvas. Labāk ir izvēlēties zināmus ražotājus un būt pārliecinātam par kvalitāti.

Varbūt mierīgā pastaigā pa mežu termoveļas īpašības nevarēs pilnība izjust, jo arī ar iemīļoto vilnas džemperi būs pietiekoši silts. Bet tiklīdz būs fiziskas aktivitātes, tā termoveļa pilnībā parādīs sevi no labākās puses un nodrošinās teicamu komfortu.