Īpašuma apdrošināšana – vai nepieciešama?

2015-03-11 12:16:02
Īpašuma apdrošināšana – vai nepieciešama?

Īpašuma apdrošināšana vairs nav jauns termins – gandrīz ikviens zina, kas tā tāda ir un kāpēc tā varētu būt nepieciešama. Tiesa, ne visi iegādājas šādu apdrošināšanu, paļaujoties uz domu, ka ar manu mājokli jau nekas slikts nevar atgadīties. Tomēr šāda paļaušanās ir vieglprātīga. Nekad nevar paredzēt nelaimes un dažādas nepatīkamas situācijas, kas var atgadīties, arī saistībā ar mājokli. Mūsdienās ir iespēja apdrošināt visu – veselību, dzīvību, auto, mājokli. Protams, tas prasa papildus finansiālu ieguldījumu, un skatoties no šādas puses – varam gadiem maksāt par dažādām apdrošināšanas polisēm un tās nekad īsti nenākas izmantot. Tāpēc der pārdomāt – kuras apdrošināšanas ir nepieciešamas, un kuras, iespējams, mazāk.

            Mājokli apdrošināt ir vērtīgi, jo parasti, nelaimes gadījumos, kas saistās ar īpašumu, zaudējumi ir tik lieli, ka pašam tos nosegt ir diezgan sarežģīti, ja ne pat neiespējami. Un tad jāsāk viss no gala – gadiem krātais, veidotais un celtais. Pārdzīvojums ir liels. Lielākoties apdrošinām savu īpašumu pret negadījumiem, kuru ietekme nav atkarīga no cilvēka – ugunsnelaimes, plūdi, vētras un citas dabas stihijas, kuru rezultātā zaudējumi īpašumam var būt vislielākie. Šādos gadījumos tad arī iegādātā apdrošināšanas polise kompensē zaudējumus. Pastāv divu veidu apdrošināšanas polises īpašumam – kustamā un nekustamā īpašuma apdrošināšana. Viena apdrošina īpašumā esošās mantas – sadzīves tehnika, mēbeles, iekārtas, otra – pašu nekustamo īpašumu. Ikdienā cilvēki mēdz apdrošināt savu auto ( vienu no obligātajām apdrošināšanām), savu mājokli un tajā esošās lietas, reizēm arī veselību, jo pie ārstiem, vairāk vai mazāk, dodas ikviens.

            Bieži vien lielākā nelaime, kas var atgadīties ar īpašumu, un pret ko mājoklis tiek apdrošināts visbiežāk – ugunsnelaimes. Arvien vairāk un vairāk nākas dzirdēt par situācijām, kad uguns izpostījusi gan mājokli, gan iedzīvi. Un tieši šādas situācijās īpašuma apdrošināšana ir visnoderīgākā. Kopumā, mājokļa apdrošināšanas polises (neatkarīgi no tā, vai tā ir privātmāja vai dzīvoklis) ir vienādas – pamata risku segums. Iespējams izvēlēties arī civiltiesisko apdrošināšanu – ja zaudējumi nodarīti trešās personas īpašumam. Atsevišķi apdrošinātāji piedāvā saviem klientiem papildus pakalpojumus un nodrošinājumus pie parastās īpašuma apdrošināšanas, tāpēc der iepazīties ar vairākiem apdrošinātāju piedāvājumiem un izvēlēties sev atbilstošāko, vadoties gan pēc cenas, gan piedāvātajiem un iekļautajiem nodrošinājumiem.

            Protams, labāk justies pasargātam, nekā paļauties uz to, ka ar mani un manu īpašumu jau nekas nenotiks. Īpašuma apdrošināšanas polises paredz segt arī zaudējumus, ko nodarījis kāds īpašumam cits – trešā persona, piemēram, zādzība un ielaušanās. Visbiežāk par to aizdomājamies tad, kad kaimiņos notikusi līdzīga nelaime. Jā, arī apdrošināšanai jāatvēl kāda noteikta summa naudas, tomēr labāk ieguldīt, lai justos drošāk par savu nākotni.