Fotoaparāti starp „ziepju traukiem” un digitālajām spoguļkamerām

2017-01-20 10:05:22
Fotoaparāti starp „ziepju traukiem” un digitālajām spoguļkamerām

fotoaparātiNesen bija nepieciešams vienai pazīstamajai ieteikt, kādu fotoaparātu izvēlēties. Fotoaparātu viņa izmanto reti, visbiežāk ceļojumu un atvaļinājuma laikā, reizēm kolēģu pasākumos un svētkos. Kopā paskaitot, tas tiek izvilkts reizi divos mēnešos. Interneta veikalā 220.lv viņa izvēlējās vairākus variantus un palūdza padomu, kuru pirkt. Atmešanas veidā palikām pie maza kompakta Sony un nedaudz lielāka Kodak fotoaparāta ar labu izliekumu rokai un garu izvirzāmu objektīvu.

Pats izvēlētos pēdējo, taču sievišķīgāks izrādījās kompaktais Sony. Tam ir 20 megapikseļi un ražotājs garantē, ka fotoaparāts ir kvalitatīvs. Kādēļ lielāki fotoaparāti  tā piesaista cilvēkus?

Fotoaparāti, kas ir starp tādiem fotoaparātiem, kas ir piemēroti amatieriem, un starp fotoaparātiem, kas ir piemēroti profesionāļiem, ir ļoti labi modeļi un ar tiem fotografēt ir lieliski. Turklāt, cena ir ļoti pieņemama. Tā piemēram Canon Powershot SX420 IS maksā tikai 255 eiro, bet Kodak AZ421 – tikai 155 eiro. Fotoaparātu par tādu cenu sev var atļauties jebkurš fotografēšanas amatieris.

Kādēļ tie ir tik populāri? Kādēļ ražotāji tagad ražo tieši šādus fotoaparātus? Paskatieties uz jaunajiem modeļiem Panasonic LX100 vai Leica Q, vai Olympus OM-D E-M10 II, vai Sony A7R II. Tie ir pasaulē labākie starpvarianti starp kompaktu kameru un spoguļkameru.

Ir vairāki iemesli.

Vispirms – spēja pietuvināt. Ar tādiem nemaināmiem objektīviem iespējama mehāniska pietuvināšana 12–20 reizes. Kompaktos fotoaparātos tādas pietuvināšanas nav, ir tikai digitālajām kamerām. Fokusa attālums arī ir būtisks. Ja jau sākām runāt par tādām tehniskām lietām, kā fokusa attālums, tad vajadzētu pieminēt, ka šajos lielajos fotoaparātos ir visi manuālie iestatījumi. Tas nozīmē, ka fotogrāfs var pats noregulēt iestatījumus, ISO un citus parametrus, lai varētu uzņemt iespaidīgas fotogrāfijas, esot atbilstošam apgaismojumam. Līdzās šiem iestatījumiem viņiem visiem ir uzreiz iestāstīti režīmi (sports, saviesīgs vakars, pārtika, pludmale u. c.) vienkāršai un ātrai fotografēšanai.

Atlokāma zibspuldze – vēl viena šo fotoaparātu iezīme. Tikai ļoti retos gadījumos ir iespēja pievienot zibspuldzi, jo tā bieži mēdz būt atliecama automātiski. Turklāt tā ir daudz jaudīgāka, nekā kompaktajos fotoaparātos.

Viena iezīme, kas atšķir fotografēšanas amatierus no entuziastiem (tieši viņiem paredzēti fotoaparāti) – iespēja izvēlēties no vairākiem labiem kadriem. Fotografēšanas amatieris spiež pogu un zina, ka fotogrāfija jau uzņemta. Entuziasts, kā arī profesionālis ar vienas pogas nospiešanu uzņem 5 vai pat 10 kadrus un izvēlas, to, kas izdevies vislabāk. Lielākajiem fotoaparātiem ir šāda funkcija, tādēļ tos ir iecienījuši visi, kas nedaudz saprot fotogrāfiju.

Nobeigumā – arguments no tīras vīriešu pozīcijas. Ļoti patīkami kaut ko turēt rokās un nebaidīties to salauzt …